AGNIESZKA OSIECKA w swoich piosenkach

Towarzystwo Muzyczne im. S. Moniuszki w Szwecji zaprasza na koncert wspomnieniowy „AGNIESZKA OSIECKA w swoich piosenkach

Występują:
śpiew- 
Agnieszka Panas
fortepian – 
Marek Mazur
saksofon – 
Erik Hasselfeldt

Czas: sobota 13 maja 2023 o godz. 19.00

Miejsce: Betlehemskyrkan, Luntmakargatan 82, stacja metra T: Rådmansgatan

Wstęp: 100,- Skr;
swish: 076-231 23 83 o treści OSIECKA lub odliczona gotówka w kasie.

mecenat


Agnieszka Panas Dyrygentka, śpiewaczka, pedagog muzyki. Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej (spec. prowadzenie zespołów) oraz Wokalistyki (spec. pedagogika wokalna) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku).

Prowadzi działalność w zakresie śpiewu solowego, uczestnicząc w koncertach oraz podejmując inicjatywy we współpracy z wieloma stowarzyszeniami i organizacjami w Polsce. W sezonie artystycznym 2014/2015 pracowała w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej, wykonując dzieła oratoryjne i operowe. W latach 2016-2018 występowała w licznych koncertach w ramach X, XI i XII Europejskiego Festiwalu Muzycznego „Gloria”. Jako chórzystka i korepetytor jest od 2009 roku nieprzerwanie związana z Chórem Akademickim Uniwersytetu w Białymstoku, biorąc udział w licznych koncertach i festiwalach, wielokrotnie wykonując również partie solowe. W latach 2016-2020 wraz  z Kwartetem Wokalnym TRE DONNE koncertowała na terenie całego kraju obok czołowych artystów scen polskich. Od 2016 roku prowadzi dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny „Nadbiebrzańskie Nutki” w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu. Od 2017 r. założycielka i dyrygentka chóru w parafii św. Anny w Białymstoku. Od 2020 roku jest wykładowcą przedmiotów muzycznych i emisji głosu na Uniwersytecie w Białymstoku.


Marek Mazur to urodzony w Polsce pianista mieszkający w  Sztokholmie w Szwecji. Wielokrotnie występował z recitalami i jako kameralista w Polsce i Szwecji.

Jego repertuar rozciąga się od muzyki baroku po dzieła XX-wieczne i współczesne. Występował na kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów jak Paul Goulda, Tim Ovens, Bruno Canino, Frank-Immo Zichner, Peter Jablonski, Mats Widlund i wielu innych.

 Występował z wieloma instrumentalistami i wokalistami. Zdobył rygorystyczne doświadczenie w zakresie współpracy wykonawczej i trenerskiej, pracując z różnorodnymi instrumentalistami w Akademii Muzycznej im. IJ Paderewskiego w Poznaniu, pracując tam jako akompaniator i wykładowca kameralistyki. 

Marek Mazur jest doktorem sztuk muzycznych w klasie fortepianu Akademii Muzycznej im. IJ Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Alicji Kledzik. Inni pedagodzy i muzycy, którzy wywarli wpływ na jego twórczość, to Witold Witkowski, Przemysław Witek i Piotr Żukowski. 


Erik Hasselfeldt mimo młodego wieku ma za sobą wiele koncertów i pracy pedagogicznej. Niedawno ukończył Wyższą Szkołę Muzyczną w Sztokholmie w klasie jazzu, gdzie specjalizował się w improwizacji między muzyką klasyczną a jazzem.

Erik Hasselfeldt har redan trots sin unga ålder mycket praktisk spel- och pedagogisk erfarenhet. Han absolverade i år Kungliga Musikhögskolan i Stockholm i jazzklassen med tvärkonstnärliga möten mellan jazz och klassisk musik och varierat improvisationsspråk som sina intresseområden.


Share